آموزش ریست کردن ماینر | صفر تا صد
دسته بندی مقالات

آموزش ریست کردن ماینر | صفر تا صد

گاهی مشکلاتی متوجه ماینرها می‌شود که منشا نرم‌افزاری دارند، و عامل آن‌ها مشکلی در فریمور دستگاه است. در بسیاری از این موارد ریست کردن ماینر (یا بازنشانی ماینر) به تنظیمات کارخانه می‌تواند به راحتی این مشکلات را حل کند. در این آموزش به ۵ روش مختلف یاد می‌گیریم که چگونه یک انت‌ ماینر را ریست کنیم.

 

آموزش ریست کردن ماینر

ریست‌ کردن دستگاه‌های ماینر شاید در ابتدا ساده به نظر برسد اما نکاتی وجود دارد که اگر آن‌ها را فراموش کنید ممکن است ماینر آسیب ببیند و یا مجبور شوید وقت زیادی صرف عیب‌ یابی آن کنید. در این آموزش سعی شده انواع روش‌های ریست‌ کردن را به زبان ساده و به طور کامل شرح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی دستگاه خود را ریست کنید.

 

۱- استفاده از دکمه‌ی «reset» روی دستگاه ماینر

در این روش کافی‌ است بعد از روشن‌کردن ماینر حداقل ۲ دقیقه صبر کنید سپس دکمه‌ی reset را ۵ ثانیه فشار دهید. ماینر ظرف ۴ دقیقه ریست خواهد شد. ممکن است بعد از ریست‌کردن ماینر نیاز داشته باشید دوباره IP دستگاه را اسکن کنید.
توجه: دکمه را زمانی فشار دهید که دستگاه برای ۲ تا ۱۰ دقیقه کار کرده باشد. این روش ریست‌کردن برای دستگاه‌های انت ماینر به جز G1 و G2 کار می‌کند.

محل قرارگیری دکمه ریست روی دستگاه ماینر

محل قرارگیری دکمه ریست روی دستگاه ماینر

 

۲- ریست کردن ماینر از طریق صفحه‌ status

در زبانه Upgrade روی Perform reset در صفحه‌ی تنظیمات ماینر کلیک کنید، سپس عملیات را تایید کنید (ویدئو کوتاه پایین) و چند دقیقه صبر کنید تا ماینر ریست شود، ممکن است نیاز باشد IP ماینر را مجددا اسکن کنید. توجه داشته باشید هیچگاه هنگام ریست‌کردن، دستگاه را از منبع تغذیه جدا نکرده و یا آن را خاموش نکنید زیرا با این‌ کار دستگاه دچار آسیب جدی شده و متحمل هزینه‌ی زیادی خواهید شد.

ریست کردن ماینر از طریق صفحه‌ status و زبانه Upgrade

ریست کردن ماینر از طریق صفحه‌ status و زبانه Upgrade

 

۳- استفاده از دکمه IPReporter

در صورتی که روش‌های مذکور موفقیت‌آمیز نبود برای ریست کردن ماینرهایی که اسلات SD کارت آن‌ها، همچون ماینر‌های S9, T9 و T9+ در سمت چپ اترنت قرار دارد، می‌توانید از این روش استفاده کنید. ابتدا ماینر را خاموش کنید، سپس همزمان با روشن‌کردن دستگاه، دکمه‌ی IP Reporter را فشار دهید و رها نکنید! پس از ۵ ثانیه ماینر به تنظیمات اولیه بر خواهد گشت.

محل قرارگیری دکمه IP Reporter و ریست کردن ماینر بوسیله این دکمه

محل قرارگیری دکمه IP Reporter و ریست کردن ماینر بوسیله این دکمه

 

پس از ری‌استارت ماینر، دستگاه از فریمور اورجینال استفاده خواهد کرد. آخرین فریمور را روی دستگاه خود مجددا بارگذاری کنید.

 

۴- ریست کردن به وسیله‌ی ابزارهای Batch Management

اگر چندین ماینر دارید و می‌خواهید همه یا تعدادی از آن‌ها را به صورت همزمان Reset کنید، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن APMinerTool به صورت همزمان این‌کار را انجام دهید.

برنامه APMinerTool

ریست کردن ماینر با ابزار APMinerTool

 

لازم به ذکر است که این اپلیکیشن در سایت Antpool برای انواع سیستم‌عامل‌های دسکتاپ و موبایل موجود است.

 

۵- خاموش و روشن کردن دستگاه ماینر

از آنجایی که ماینر مستقیما به PSU متصل شده و کلیدی روی آن وجود ندارد، کافی‌ست PSU را از پریز جدا کنید و جریان برق را قطع کنید. می‌توانید پس از گذشت چند دقیقه برق ماینر را وصل کرده و آن را روشن کنید.

 

مقالات مربوط به «عیب‌ یابی هش برد» و «عیب یابی کنترل برد» را مطالعه کنید یا در صورت نیاز از تعمیرکاران هش‌بان کمک بگیرید.

موضوعات مرتبط با این مقاله
نــظرات کاربــران پیرامــون مقالــه ارســـال نـــظرات کاربـــران